Hizmet Hakkında

x
Lütfen İletişim sayfasında bulunan numaralardan bize ulaşıp bilgi alınız.
Detaylı bilgiler için bizlere 7/24 ulaşabilirsiniz.

Çocuk Psikodrama Grupları

club-infantil-en-tabascoPsikodrama her yaş grubunda oldukça güçlü bir grup terapisi tekniğidir. Çocuk psikodraması herhangi bir sorunu olsun ya da olmasın her çocuk için oldukça geliştirici bir yöntemdir. Çocukların merkezimizde değerlendirilmesi yapıldıktan sonra travmatik durumlarda öncelik oyun terapisi olmakla birlikte, çocuk psikodrama gruplarına yönlendirilebilirsiniz. Bu gruplar hem bütüncül gelişimi desteklemekte hem de oldukça ekonomik olmaktadır. Gruplar Psikodramatist Tuğba Yücel yönetiminde, merkezimiz çocuk gelişim uzmanının yardımıyla yürütülmektedir.

Psikodrama yoluyla çocuk, kendini ifade etme becerisi kazanır, sağlıklı özgüven geliştirir. Yalnızca kendisine değil çevresine karşı da farkındalık, anlayış, empati beclub-infantil-en-tabascocerileri gelişir. Daha sağlıklı ilişkiler kurmayı ve sürdürmeyi öğrenir. Psikodrama oyunları sayesinde yaratıcılığı gelişen çocuk, girdiği farklı rollerle zenginleşir.

Yaşamdan izler taşıyan oyunlar oynanır ve bu oyunlar çocuğun gerçek yaşam olaylarında göstereceği tavrı doğrudan etkiler. Sağlıklı baş etme becerileri kazanan çocuğun sorun çözme becerileri de gelişmiş olur. Duygularını yakından tanıma, ifade etme olanağı sunan psikodrama çalışmaları sayesinde daha duyarlı ve farkında bireyler yetişir.

Psikodrama grup çalışmaları yaş gruplarına göre uygunluk esas alınarak oluşturulur.

2-5 yaş psikodrama oyun grupları oluşturulmaktadır. Bu gruplar anne ve çocuklarla birlikte yürütülmektedir. Çocuklarla annelerinin iletişimini güçlendirmek hedeflenir. Anne-çocuk oyunları, çocuk oyunları ve annelerin farkındalık çalışmalarının yapıldığı özel gruplardır. Haftada 2 gün 40 dakikalık oturumlar şeklinde düzenlenir.

8-10 yaş-10-12 yaş- 12-14 yaş olarak psikodrama grupları oluşturulmaktadır. Haftada 1 gün 1 saat 15 dakikalık oturumlarla yürütülmektedir.

Aynı zamanda TEOG Süreci Psikolojik Destek Grupları açılmaktadır.

 

Hakkımızda

Tuğba, müjde demektir. Karakterlerimizin oluşmasında isimlerimizin önemli olduğuna inanırım. İsmimin anlamını yaşatmamı ve her sabah uyandığımda “İyi ki” diyerek yola çıkmamı sağlayan bir mesleğim var. İnsanlara; kendilerine kavuşmayı müjdeleyen bir özgörevim var. Devamı

İletişim

Her türlü soru ve sorunlarınız için bize 7/24 ulaşabilirsiniz.
Adres: Bahçelievler Mah. Bahçelievler 2. Sok. Deren Apt. No:18 / A Çorum
Telefon: +90 537 686 20 74, +90 533 614 78 80 ve +90 364 222 00 96
E-Posta: tugbagyucel@gmail.com

Tasarım ve Uygulama: GebzeSoft