Hizmet Hakkında

x
Lütfen İletişim sayfasında bulunan numaralardan bize ulaşıp bilgi alınız.
Detaylı bilgiler için bizlere 7/24 ulaşabilirsiniz.

Ergen Danışmanlığı

Ergen Psikolog Çorum

Ergenlik bir geçişler dönemidir (Steinberg, 1985) : Toplumsal, ekonomik, biyoloji, psikolojik geçişler bu dönemde belirginleşir. Ergenlik dönemini düşünelim, bu süreçte ergenler toplumsal olarak birçok izni elde ederler. Ergenlik süreci ve sonrasında bireylerin araç kullanmasına, çalışmasına, evlenmesine, oy vermesine, belli mekânlara ebeveyni olmadan girmesine izin verilir. Psikolojik olarak bu dönem bireylerin daha akıllı, daha üst düzey düşünebilir hale geldikleri, kendi kararlarını alabildikleri, kendilerinin farkına vardıklarını görürüz. Artık daha bağımsız, daha özgür, geçmiş ve geleceğini daha iyi algılayan ve yorumlayan bireyler haline gelirler. Bu süreçte öngörüleri daha gelişmiştir. Ekonomik olarak, çalışma izni ile birlikte kimi zaman kendi parasını kazanma deneyimlerinin de başladığı süreç yine ergenliğe rastlamaktadır. Biyolojik olarak bakıldığında ise artık çocuk dünyaya getirebilecek bedensel olgunluğa ulaşmışlardır ve cinsellikle fazlasıyla ilgilidirler.

Bu önemli süreçte ergenlerin yaşadıkları zorlukların daha kolay üstesinden gelebilmeleri, kendilerini ve çevrelerini daha sağlıklı biçimde yorumlayabilmeleri açısından desteklenmeleri çok önemlidir.

Kurumumuzda bu kapsamda ergen danışmanlığı hizmeti yürütülmektedir.

Ergenlere yönelik psikodrama çalışmaları için de merkezimizden destek alabilirsiniz.

 

Hakkımızda

Tuğba, müjde demektir. Karakterlerimizin oluşmasında isimlerimizin önemli olduğuna inanırım. İsmimin anlamını yaşatmamı ve her sabah uyandığımda “İyi ki” diyerek yola çıkmamı sağlayan bir mesleğim var. İnsanlara; kendilerine kavuşmayı müjdeleyen bir özgörevim var. Devamı

İletişim

Her türlü soru ve sorunlarınız için bize 7/24 ulaşabilirsiniz.
Adres: Bahçelievler Mah. Bahçelievler 2. Sok. Deren Apt. No:18 / A Çorum
Telefon: +90 537 686 20 74, +90 533 614 78 80 ve +90 364 222 00 96
E-Posta: tugbagyucel@gmail.com

Tasarım ve Uygulama: GebzeSoft