Tuğba Yücel Pedagojik ve Psikolojik Danışma Merkezi

Başta Çorum olmak üzere tüm yakın çevrenin çocuk pedagojisi konusunda danışmanlık hizmetleri ile yanınızdayız.

Deneyimsel Oyun Terapisi

 

Çocukla Psikolojik Danışma

Gelişim Testi Uygulamaları


Özel Eğitim Danışmanlığı


Merkezimizde randevu sistemi ile çalışmaktayız. Gelmeden önce randevu almak gerekmektedir.

İlk görüşmede terapist tanışma ve değerlendirme görüşmesi yapar. Çocuğu değerlendirip, aile görüşmesi yapar. Bu nedenle ilk görüşmeye gelirken özellikle küçük çocuklar için, bir yardımcı ile gelinmesi daha uygun olmaktadır. Sonraki görüşmeler sadece çocukla yürütülür, anne-baba ile görüşmeler 3-4 seansta bir randevulaşarak ayrı gün ve saatlerde yapılır ve anne-baba görüşmelerine çocuklar getirilmez.

Randevu Süreci

Oyun terapisinin güvenli ortamında çocuk olumlu ve olumsuz durumları bir arada yaşayarak öğrenir. Aynı zamanda duygu ve bir işleri de yaşantısal olarak gelişmiş olur. Gerçek hayatta kontrol edilemeyen durumların oyun terapisinde sembolik yansımalarla birlikte kontrollü olarak yaşanıyor olması oyun terapisinin çok önemli bir fonksiyonudur.

Merkezimizde randevu sistemi ile çalışılmaktadır. Gelmeden önce arayıp size ve terapiste en uygun olan zamana randevunuzu oluşturmanız ve belirlenen gün ve saatte merkezimizde bulunmanız gerekmektedir. Gelirken çocuğunuza yalnızca “Bir oyun ablası varmış ve çocuklarla oyun oynamayı çok seviyormuş, şimdi seninle oraya gidip biraz oyun oynayacağız.” Şeklinde bir açıklama yaparak getirmeniz uygun olacaktır. Ortamımız oldukça sıcak ve çocukların kendini rahat hissedeceği şekilde düzenlenmiştir. Çocukları korkutarak, doktora gidiyoruz vb ifadeler kullanarak getirmemeniz sürecin sağlıklı olması açısından çok önemlidir.

İlk görüşmede terapist tanışma ve değerlendirme görüşmesi yapar. Çocuğu değerlendirip, aile görüşmesi yapar. Bu nedenle ilk görüşmeye gelirken özellikle küçük çocuklar için, bir yardımcı ile gelinmesi daha uygun olmaktadır. Sonraki görüşmeler sadece çocukla yürütülür, anne-baba ile görüşmeler 3-4 seansta bir randevulaşarak ayrı gün ve saatlerde yapılır ve anne-baba görüşmelerine çocuklar getirilmez.

Oyun terapisine başlamadan önce; ailenin süreci kabul etmesi, sabırlı olması ve terapiste güvenmesi çok önemlidir. Çocuk oyunun içinde iyileştiğini terapiste oyun ile aktarmaktadır. Bu aktarım gerçekleşene kadar terapinin kesilmemesi çok önemlidir çünkü süreç bitmediğinde çocuklar toleransları düşük olduğu için daha çok zarar görmektedirler.

Hızlı Randevu

Adınız (gerekli)

Epostanız (gerekli)

Telefon

İletiniz

 

Bizi Tanıyın…


Kısaca Hakkımızda

Sevmek çocuğun kalbine hiç solmayacak bir tohum ekmektir!

Çocuk sevgisi sonradan kazanılması güç olan bir meziyet, diye düşünüyorum. Anlamak, gözlerinin içinin yansıttığını görmek, gerekirse onunla gözyaşı dökmektir çocuğu sevmek. Onun acısının kalbinizin en hassas yerini acıtması, mutluluğuyla tüm sıkıntılarınızı unutturması, sevgisiyle ruhunuzu beslemesi…

Zor bir iştir çocuğu sevmek!
“Çileden çıkaran” çocuğu sevmek!
“İnatçı” çocuğu sevmek!
“Karamsar” çocuğu sevmek!
“Yerinde duramayan” çocuğu sevmek!
“Anlayamayan” çocuğu sevmek!
“Özel gereksinimli” çocuğu sevmek!
“Problem” çocuğu sevmek!
“Sümüğü ağzına kadar inmiş” çocuğu sevmek!
“Altını ıslatmış, kaka kaçırmış” çocuğu sevmek!
“Her yerinizi kumla kaplayan” çocuğu sevmek!
“Yüzünüzü özenle simsiyaha boyayan” çocuğu sevmek!
“Yaşadığı travmayı üstünüzde canlandıran” çocuğu sevmek!

Çocuk sevgisi bir yetenektir. İşte bu yüzden bu yeteneğe sahip olan insanlar için çocuğun hiçbir özelliği onun sevilmemesi için yeterli bir neden oluşturamaz. Kolay-zor, güzel-çirkin, temiz-pis, ……… hiç fark etmez seven için. Sevgi koşulsuzlukla beraberdir. “Eğer…” diye devam eden cümlelerle başlanmaz sevgiye. Zaten o sevgi de değildir. Sevenin duyguları koşulsuzdur; her çocuğa açıktır kalbi.

Koşulsuzca seviyorum tüm çocuklarımı. Hepsi öyle güzeller, öyle temizler ki; insan bakmaya kıyamıyor çoğu zaman, her şeye değer olduklarını tüm kalbimle yaşıyorum. Öyle büyükler ki çocuklarım, her geçen gün kalbimin biraz daha büyümesi ondan. Yaşadığım her türlü sıkıntı onların yüzlerinde değişiveriyor. Her gün yeni bir şey öğretiyorlar; hayatı, mutluluğu, acıyı, sevgiyi, direnmeyi, ayakta kalmayı, savaşmayı; en sonunda yaşamayı…

Tuğba Yücel

Hakkımızda

Tuğba, müjde demektir. Karakterlerimizin oluşmasında isimlerimizin önemli olduğuna inanırım. İsmimin anlamını yaşatmamı ve her sabah uyandığımda “İyi ki” diyerek yola çıkmamı sağlayan bir mesleğim var. İnsanlara; kendilerine kavuşmayı müjdeleyen bir özgörevim var. Devamı

İletişim

Her türlü soru ve sorunlarınız için bize 7/24 ulaşabilirsiniz.
Adres: Bahçelievler Mah. Bahçelievler 2. Sok. Deren Apt. No:18 / A Çorum
Telefon: +90 537 686 20 74, +90 533 614 78 80 ve +90 364 222 00 96
E-Posta: tugbagyucel@gmail.com

Tasarım ve Uygulama: GebzeSoft